Jak zrobić betonowy pokład na filarach

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z poradniki.org.pl

Aby zbudować betonowy pokład, będziesz potrzebował filarów lub słupków. To pozwoli Ci umieścić swój pokład na szczycie filarów. Aby Twój pokład był solidny, umieść dodatkowe stopy poniżej linii mrozu. Następnie użyj pręta zbrojeniowego, aby zabezpieczyć stopę bazową do cieńszego filaru cementowego. Przymocuj słupek do wspornika za pomocą śrub, aby go zabezpieczyć. Po posty są zabezpieczone, można zbudować resztę deck.

Przed wylaniem betonu, trzeba będzie go wymieszać. Ilość betonu trzeba będzie zależy od liczby filarów, które dodajesz, głębokość stóp, a ilość czasu masz dostępne. Jeśli pracujesz w napiętym terminie, betoniarnia powinna dostarczyć Ci beton. Upewnij się, że zamówisz jard sześcienny betonu, aby zapewnić odpowiednią ilość.

Możesz również użyć prefabrykowanych bloków cementowych. Bloki te są zakopane pod powierzchnią ziemi. Bloki mają wygodne wycięcie do zainstalowania tarcicy impregnowanej w gruncie. Chociaż ta metoda może być niedroga, może nie spełniać kodów budowlanych w niektórych obszarach. Z tego powodu, należy sprawdzić z lokalnymi kodami budowlanymi przed zakupem jakichkolwiek bloków betonowych. Ponadto, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić betonowe stopy deck.

Gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć budowę betonowego pokładu, trzeba będzie uzyskać pozwolenie na budowę od miasta. Będziesz musiał śledzić miasto i prowincjonalne kody budowlane, aby określić lokalizację stóp pokładu. W tym czasie, będziesz chciał umieścić stopy poniżej linii mrozu. Korzystanie z wideo może dać Ci pomysł na dokładne wymiary stóp i co muszą być.

Będziesz również potrzebował form betonowych. Możesz użyć form tekturowych, aby utrzymać beton, a następnie wlać go do otworu. Formy te są świetne dla dużych, wysokich pokładów. Te stopy kosztują od 3 do 14 dolarów za torbę. Jeśli zdecydujesz się użyć betonowej stopy, to zaoszczędzić dobry kawałek pieniędzy. Można również zaoszczędzić pieniądze przez kopanie stóp siebie. Wystarczy upewnić się, aby uzyskać pomoc, jeśli nie jesteś pewien, jak zrobić to zadanie.

Przy budowie betonowego pokładu na filarach, trzeba będzie zainstalować stopy co najmniej dwie stopy poniżej linii mrozu. Jest to wymóg prawny. W przeciwnym razie, pokład może przesunąć się w górę i spowodować niepowodzenie strukturalne. Z tego powodu upewnij się, że planujesz uzyskać poradę od lokalnego wydziału budownictwa. Jeśli nie masz pewności co do lokalnych wymagań, możesz sprawdzić mapę linii mrozu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *