Jak zrobić kwietnik z palety

Wykonanie kwietnika z palet jest niedrogim i wyjątkowym projektem na podwórko. Kwietnik z palet zajmuje bardzo mało miejsca i dodaje unikalnego wyglądu każdemu podwórku. Możesz nawet wykorzystać palety do ogrodnictwa wewnętrznego. Oto kilka wskazówek, jak zrobić kwietnik z palet:

Wybierz solidną paletę. Jeśli budujesz podniesione łóżko, wybierz drewno, które jest suszone w piecu i wolne od uszkodzeń spowodowanych przez owady. Sprawdź też, czy na etykiecie palety jest napisane, że jest ona zabezpieczona przed szkodnikami. Niektóre palety są produkowane lokalnie, ale powinieneś wybrać paletę z wyraźnym oznaczeniem. W przeciwnym razie, może skończyć się umieszczając swoje rośliny na ryzyko zagrożenia zdrowia.

Jeśli używasz drewna, które zostało poddane obróbce, upewnij się, że nie jest zanieczyszczone Bromkiem Metylu. Ten toksyczny środek może skazić rośliny i glebę. Podczas pracy z drewnem należy nosić maskę przeciwpyłową. Pomoże to zapobiec wdychaniu zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Na koniec, jeśli sadzisz kwiaty lub krzewy, upewnij się, że pokryłeś drewno całkowicie tkaniną krajobrazową.

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz zdecydować się na użycie palet do sadzenia nad ziemią. Łóżko ogrodowe z palet na zdjęciu powyżej zostało stworzone dla patio. Wystarczy położyć paletę poziomo i wypełnić ją ziemią. Następnie zasadź swoje kwiaty i zioła. Po ich zasadzeniu możesz użyć podniesionego łóżka jako zewnętrznego kwietnika lub jako pionowego ogrodu. Drewniana paleta może być pomalowana, aby wyglądać świeżo i naturalnie, lub możesz pomalować paletę i umieścić ją w swoim podwórku.

Jeśli masz dostęp do piły tłokowej, możesz wyciąć drewno do rozmiaru dla podniesionego ogrodu łóżka. Będziesz potrzebował osiem kawałków drewna na boki swojego łóżka kwiatowego, cztery na dno i dwie nieparzyste długości na panele boczne. Jeśli budujesz podwyższone łóżko, użyj regulowanego klucza lub śrubokręta, aby ułatwić sobie obsługę. Upewnij się, że nosisz okulary ochronne podczas pracy z drewnem paletowym, ponieważ możesz przyciąć drewno do rozmiaru i ukształtować je w łóżko kwiatowe.

Używanie palet w ogrodzie to dobry pomysł dla ogrodników, którzy chcą, aby ich przestrzeń wyglądała piękniej. Są niedrogie i trwałe, i mogą być przekształcone w wiele stóp kwadratowych przestrzeni ogrodowej. W przeciwieństwie do plastikowych pojemników, palety wysyłkowe mają wewnątrz dużo miejsca na zapakowanie gleby. Ponadto można je wykorzystać jako obrzeża ogrodowe. Oprócz tego, że jest to niedrogi i wyjątkowy projekt ogrodowy, drewno z palet może być poddawane działaniu pestycydów i środków przeciwgrzybicznych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *