Jak zrobić brukowaną granicę

Istnieje kilka powodów, dla których warto stworzyć na swoim podwórku brukowaną granicę. Jednym z nich jest to, że gruba granica ochroni Twój trawnik i ogród przed uszkodzeniami. Można kosić trawnik bez uszkadzania roślin i można użyć grubej granicy do układania blokady chwastów i budowania mulczu. Jeśli nie jesteś landscaperem, możesz użyć granicy z kostki brukowej jako atrakcyjnego akcentu dla metalowego okna well.

Pierwszym krokiem w obrzeżach trawnika z kostki brukowej jest ułożenie linii z wężem ogrodowym i pomalowanie jej. Linia powinna być co najmniej trzy cale od krawędzi trawnika. Następnie należy umieścić swoje kostki brukowe co najmniej półtora cala powyżej linii sznurka. Użyj gumowego młotka, aby docisnąć kostki brukowe do linii sznurka, upewniając się, że są ciasno upakowane razem. Po ich ustawieniu można dodać warstwę gliny między kamieniami, aby pomóc ukryć zaprawę.

Brukowana czy kamienna granica idealnie sprawdzi się przy domu z kamienia. Sprawdź, co wiemy o takim domu: https://magazynremont.pl/dom-z-kamienia

Kolejną korzyścią z używania kamiennych obrzeży do granicy klombu jest to, że łatwo je przekształcić w krzywe. Nie jest tak w przypadku cegieł, które muszą być umieszczone prosto w dół. Po ułożeniu kamieni, nadszedł czas, aby je wykopać. Dobrą radą jest kopanie w ziemi za pomocą narzędzia do kopania. Następnie można zaliczyć kamienie tak, że będą one łatwiejsze do ustawienia w miejscu.

Następnie należy wykopać rów, który jest około czterech cali szerokości i głębokości, aby umieścić kamienie. Jeśli tworzysz podniesioną granicę, możesz stworzyć kroki, aby dodać schodkowy projekt na zboczach. Ponadto możesz dodać brukowaną granicę wzdłuż trawnika, aby nadać mu głębię i teksturę. Możesz również włączyć różne atrakcyjne kamienie do podniesionej granicy dla tego samego efektu.

Oprócz zwiększenia atrakcyjności stoczni, możesz również stworzyć kamienne obrzeża wokół innych elementów krajobrazu, takich jak ściany i chodniki. Kamienne obrzeża wyglądają atrakcyjnie i wymagają minimalnej konserwacji. Możesz zrobić podstawowy wzór z wielokolorowym kamieniem trapezowym lub wzorem cegły. A jeśli dopiero zaczynasz, jest to świetny projekt DIY, który nie jest zbyt trudny do wykonania.

Instalacja kostki brukowej w patio, chodniku lub łóżku ogrodowym wymaga pewnego przygotowania. Poziom i młotek są niezbędne do ustawienia kamieni. Należy również przygotować materiał bazowy dla kostki brukowej, którym powinien być gruboziarnisty piasek lub drobny żwir. Upewnij się, że kamienie są wyrównane i nie zachodzą na siebie. Wszelkie przestrzenie można zasypać ziemią lub wiórami żwirowymi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *