Jak zrobić impregnat do tkanin

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z polecaneporadniki.pl

Jeśli zastanawiałeś się jak zaimpregnować zimowy płaszcz, być może trafiłeś we właściwe miejsce. Zaskakująco łatwo jest zaimpregnować płaszcz przy użyciu zaledwie kilku prostych środków. Chociaż proces jest podobny dla większości typów odzieży, impregnacja zimowego płaszcza jest prostsza niż impregnacja letniego płaszcza, ponieważ zimowy płaszcz jest naturalnie chłonny wody.

Ekspres 140 może mieć dwa otwory. Pierwszy otwór 148 rozciąga się wzdłuż górnej części komory 150 i jest zwymiarowany tak, aby umożliwić wejście warstwy tkaniny 116 do komory. Drugi otwór 154 umieszczony jest wzdłuż dolnej części komory 150. Otwór ten umożliwia wyjście warstwy tkaniny 116 z dolnej części komory 150, podczas gdy nadal jest ona impregnowana.

Ekspres do impregnacji tkanin jest wydajną maszyną, która może zaoszczędzić wiele pracy podczas procesu laminowania. Jego regulowane wałki nip umożliwiają kontrolowaną ilość żywicy, która pozostaje na tkaninie. Rolki przesuwają tkaninę przez kałużę żywicy w zasobniku. Gdy tkanina przejdzie przez rolki, zostaje zaimpregnowana. Proces ten może być wykonany dla każdego materiału, w tym tkanego niedoprzędu.

Aby zrobić impregnat do tkanin, najpierw zbierz wszystkie swoje zapasy. Następnie wymieszaj je. Upewnij się, że używasz niepalnego rozpuszczalnika. Płyn impregnujący musi być równomiernie rozprowadzony po tkaninie. Będziesz potrzebował dwóch lub trzech kubków wody, co sprawi, że będzie on mniej skuteczny niż impregnat do tkanin. Następnie będziesz musiał wymieszać płyn impregnujący z rozpuszczalnikiem, aby go spulchnić. Płyn zostanie zmuszony do dyfuzji w całej tkaninie, co pozwoli na wniknięcie substancji impregnującej.

Ekspres do impregnacji z twierdzenia 3 składa się dodatkowo z wlotu i czujnika. Wlot będzie wstrzykiwał kompozycję wiążącą do komory, podczas gdy czujnik będzie mierzył ilość kompozycji wiążącej w komorze. Sterownik będzie sterował wlotem w oparciu o poziom kompozycji wiążącej i szerokość drugiego otworu. Gdy warstwa tkaniny przejdzie przez drugi otwór, zostanie zaimpregnowana kompozycją wiążącą.

Wstępnie zaimpregnowany zespół wielowarstwowy składa się z pierwszej warstwy tkaniny 116, pierwszej warstwy papieru Kraft 120 i drugiej warstwy tkaniny 116. Wstępnie zaimpregnowany zespół wielowarstwowy jest następnie układany na przenośniku 170. Wycięcie pierwszej warstwy, drugiej warstwy i rdzenia piankowego może być umieszczone na wierzchu pierwszej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *