Jak zrobić rozkładaną książkę

Składanie rozkładanej książki można rozpocząć od zaznaczenia ołówkiem pierwszej i ostatniej strony z góry na dół. Następnie złóż każdą stronę do punktu, w którym linie się spotkają. Proces ten jest łatwiejszy, jeśli książka ma więcej stron, ponieważ więcej stron oznacza więcej szczegółów. Zacznij od mniejszego projektu, ponieważ proces ten zajmie dużo czasu. Możesz jednak użyć opisanych tu kroków jako wskazówek.

Książka papierowa powstaje przez złożenie kartki papieru o wymiarach 8 1/2 x 11 na pół jak hamburger lub hot dog. Zagniecenia skierowane są do góry, a fałda powinna tworzyć literę „W”, gdy jest ułożona na stole. Możesz też zrobić książkę o dowolnym kształcie. Aby ozdobić swoją książkę, udekoruj ją naklejkami lub dżetami.

Aby stworzyć książeczkę concertina, zacznij od prawego górnego rogu papieru. Złóż papier na pół wzdłuż jego krótkiego boku i trzymaj dwa złożone boki razem. Rezultat powinien wyglądać jak krzyż. Po złożeniu stron możesz dodać okładkę, przycinając ją do tej samej długości co książka i chowając w końcach książki. Twoja rozłożona książka jest teraz gotowa do włożenia w okładkę.

Po stworzeniu swojego projektu, złóż arkusz wzoru za pierwszą stroną. Upewnij się, że spód papieru jest wyłożony na brzegu książki. Słowo, które chcesz dodać, powinno znajdować się w centrum książki. Używając ołówka, zaznacz połowę odległości między grzbietem a dolną częścią strony. Te znaki posłużą Ci jako prowadnice do składania. Teraz złóż pierwszą stronę i wyrównaj arkusz wzoru z pierwszym paskiem. Następnie ustaw pierwszy pasek równolegle do zewnętrznej krawędzi książki.

Złożyłeś już pierwszą część. Teraz musisz złożyć pozostałe sekcje. Po zakończeniu składania pierwszej sekcji, zszyj drugi kawałek taśmy wzdłuż zagięcia między wewnętrzną przednią okładką a pierwszą wewnętrzną stroną. Teraz jesteś gotowy do złożenia książki. Ten krok jest najtrudniejszy, ale efekt końcowy będzie tego wart. Jeśli zastosujesz się do wymienionych wyżej kroków, będziesz miał solidną książkę.

Na początek złóż papier tak, aby przednie strony były przykryte papierem tła. Kiedy to zrobisz, fałdy są wystarczająco ciężkie, aby można było się nimi posługiwać. Następnie złóż papier ponownie, aż wszystkie osiem paneli zostanie połączonych razem. Pamiętaj, aby wyciąć szczelinę na środku papieru. Twoje fałdy powinny wyglądać jak ramka na zdjęcie. Ten krok pomoże Ci stworzyć rozkładaną książkę z ozdobną okładką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *