Jak zrobić kartonowy stożek

Jeśli chcesz zrobić stożek, oto kilka kroków, które ci pomogą. Po pierwsze, określ wysokość swojego stożka. Im większy promień, tym wyższy będzie stożek. Możesz użyć kompasu, aby narysować półkole na papierze. Możesz również użyć talerza lub pokrywki, która jest odpowiedniej wielkości. Następnie zmierz wysokość swojego stożka, używając pomiarów, które wykonałeś.

Złóż kartkę papieru wzdłuż. Przetnij wzdłuż zagięcia. Następnie uformuj pętlę. Następnie zaznacz punkt C, który jest środkiem półkola i znajduje się około 1/3 drogi od punktu B. Użyj taśmy, aby zabezpieczyć końce paska. Gdy już stworzysz podstawę stożka, owiń wokół niego pozostały pasek, nakładając na siebie warstwy. Zakończ, sklejając koniec taśmą. Gdy stożek jest już kompletny, jest gotowy do dekoracji.

Pomierz wnętrze stożka. Jeśli wnętrze zachodzi na siebie, dodaj trochę zakładki, co spowoduje, że stożek będzie węższy. Upewnij się, że wykonujesz oznaczenia ołówkiem na wewnętrznej stronie stożka. Następnie wypełnij stożek czymkolwiek chcesz, a następnie złóż go do środka ponownie dwa lub trzy razy. Możesz również użyć taśmy mierniczej, aby pomóc Ci zmierzyć szerokość stożka. Jeśli zamierzasz użyć blachy, powinieneś użyć nożyc do metalu.

Aby stworzyć papierowy stożek, upewnij się, że papier jest okrągły i lekko zachodzący na siebie. Następnie umieść dwa boki stożka obok siebie z lekką zakładką. Następnie zaklej papierowy stożek taśmą wzdłuż krawędzi. Jeśli chcesz zrobić stożek z tablicy plakatowej, użyj kolorów szkoły lub swoich własnych. Kiedy już skończysz, udekoruj taśmą w kolorach szkoły. Prosty papierowy stożek może zrobić świetną pamiątkę dla szkolnego fundraisera, i jest łatwy do dekoracji z.

Inna opcja dla papierowego stożka to pokrycie stożka bibułą. Możesz udekorować ten papierowy stożek jako choinkę lub dodać do niego świąteczny, tematyczny wzór. To sprawia, że doskonały pojemnik na smakołyki lub ustawienie miejsca. Pamiętaj tylko, aby przykryć stożek bibułą, aby uzyskać dodatkowy świąteczny akcent. Możliwości są nieograniczone! Będziesz zadowolony, że go zrobiłeś! I nie zapomnij o zabawie!

Możesz również użyć papierowych rożków do serwowania lodów lub innych małych smakołyków. Możesz też użyć ich jako dekoracji lub jako upominków na imprezę. W zależności od Twojej wyobraźni, możesz je również wykorzystać jako karmniki dla ptaków. Wypełnij je nasionami ptaków lub innymi smakołykami, aby uzyskać zabawną dekorację na imprezę lub na wakacje. Możesz nawet zrobić papierowe stożki z papieru krepowego lub papieru do rękodzieła. Jeśli jesteś kreatywny, możesz nawet wykonać je z origami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *