Jak zrobić lalkę z tkaniny

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z rodzinnyalbumrysunkowy.pl

Aby stworzyć lalkę z tkaniny, potrzebujesz kawałka filcu lub innej tkaniny tej samej wielkości co głowa wypchanego zwierzęcia. Należy wyciąć ćwierć cala na ciało i pół cala na kończyny. Spinaj dwa kawałki razem, ustawiając nacięcia i przypinając. Następnie zszyj kawałki razem za pomocą ściegu batystowego na zewnętrznej krawędzi i w środkowym owalu. Korzystając z dodatkowego naddatku na szwy, tkanina będzie miała lepszą krzywiznę. Możesz spróbować dopasować go na sucho, aby upewnić się, że dopasowanie jest poprawne.

Gdy już masz głowę i kawałki szyi na miejscu, możesz zacząć je zszywać. Zacznij od głowy i szyi kawałki, i szyć je razem, prawe strony skierowane na zewnątrz. Będziesz musiał również przyszyć usta i skrzydła do ciała. Jeśli nie chcesz używać wypełnienia poliestrowego, możesz użyć innego materiału do wykonania korpusu. Następnie umieść ustnik na filcowej twarzy. Upewnij się, że zszyłeś wszystkie krawędzie filcu, aby zapobiec jego odklejaniu się.

Po zszyciu części ust i głowy możesz wybrać odpowiednie pokrycie dla lwa i innych postaci. Lew, maskotka Maroka, kiedyś występował na wolności, ale od tego czasu został upolowany prawie do wyginięcia i teraz żyje tylko w ogrodach zoologicznych. Aby zrobić lwią lalkę, musisz zrobić kilka elementów, które pasują do siebie, jak łuk i otwór na palec.

Złóż kawałek ucha na fałdzie, dopasowując boki. Następnie możesz przyszyć kawałki ucha ręcznie lub za pomocą maszyny do szycia. Jeśli chcesz zapobiec strzępieniu się tkanego materiału, użyj ściegu zygzakowego lub płynnej kontroli strzępienia. Po przyszyciu, wyprasuj lalkę do sucha, aby zapobiec jej kurczeniu się. Kiedy już wykonasz swoją lalkę, możesz zrobić ich więcej. I pamiętaj, że jest to zabawny sposób, aby podzielić się swoim dziełem z przyjaciółmi i rodziną!

Jeśli chciałbyś, aby Twoja materiałowa lalka była koniem, będziesz musiał wyciąć prostokąt z polaru, który ma pięć cali szerokości i około dwóch trzecich długości skarpety. Następnie złóż go wzdłuż i przetnij polar prosto w poprzek. Możesz zostawić frędzle, ponieważ będą one stanowić grzywę konia. Na koniec przymocuj uszy za pomocą kleju i gotowe.

Zależnie od rodzaju lalki, którą tworzysz, możesz wybrać tę ze skarpetą lub ustami z polaru. Na przykład usta z polaru lub kartonu można wykonać przy użyciu owalu z kartonu. Złóż owal z tkaniny na pół i rozłóż go. Przyklej owal do owalu z tkaniny i skarpety, upewniając się, że klej całkowicie wyschnie. Następnie pozwól mu wyschnąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *