Jak zrobić płyn do mycia naczyń

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić własny płyn do mycia naczyń, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przejdziemy przez proces krok po kroku i dostarczymy Ci wszystkich informacji, których potrzebujesz, aby zrobić własny płyn do mycia naczyń. Jakie są więc składniki, które są niezbędne do zrobienia płynu do mycia naczyń? Czytaj dalej, aby odkryć, jak możesz zrobić swój własny płyn do mycia naczyń i zaoszczędzić pieniądze w tym samym czasie!

Pierwszy, będziesz potrzebował pojemnika. Przyda Ci się butelka z recyklingu z pompką i lejkiem. Olejki eteryczne mogą być również zawarte w domowej roboty płynie do mycia naczyń. Olejki eteryczne, takie jak eukaliptusowy i cytrynowy, są antybakteryjne i mogą pomóc w cięciu tłuszczu. Olejki eteryczne dodają również aromaterapię do procesu. Grejpfrut, cytryna i lawenda to wspaniałe zapachy i będą pachnieć wspaniale podczas czyszczenia naczyń.

Przy tworzeniu własnego płynu do mycia naczyń, upewnij się, że używasz lejka lub innego urządzenia pomiarowego. Możesz użyć łyżki, ale lejek jest łatwiejszy w obsłudze. Być może będziesz musiał eksperymentować z ilością octu lub soku z cytryny, który chcesz dodać. Łyżka stołowa sprawi, że powstanie gęste mydło, natomiast łyżeczka sprawi, że powstanie cienki płyn. Możesz również użyć lejka do mieszania mieszaniny.

Po dodaniu olejków eterycznych i gliceryny, wymieszaj mieszaninę, aby dobrze się wymieszać. Następnie przymocuj lejek lub pompkę do górnej części szklanej/plastikowej butelki. Jeśli nie chcesz, aby Twój domowy płyn do mycia naczyń żelował, możesz go wymieszać w zlewie przez 10 sekund. Dzięki temu nie będzie zbyt gęsty. Jeżeli ty znajdujesz że ciecz jest zbyt gęsta, ty możesz dodawać niektóre gorącą wodę rozcieńczać je.

Homemade naczynia mydła i pralniani detergenty no mają piana handlowy detergenty. Jednak działają tak samo dobrze i bez bąbelków. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo produktów, które zrobiłeś, użyj naturalnej alternatywy, aby zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych. Bądź jednak ostrzeżony, że naturalne produkty mogą pozostawić dziwny film na twoich naczyniach. Istnieją nawet przepisy, które wykorzystują sodę oczyszczoną do czyszczenia naczyń.

Borax jest całkowicie naturalnym składnikiem, który może zabić mrówki, karaluchy i inne szkodniki. Jednak nie działa jako płyn do mycia naczyń, jeśli używasz twardej wody. Nie nadaje się również do wysokich poziomów PH lub bardzo wysokich temperatur wody. Niektórzy lubią mieszać mydło kastylowe z octem, ale najlepiej unikać olejków eterycznych, ponieważ nie są one rozpuszczalne w wodzie i mogą powodować reakcję chemiczną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *