Jak zrobić siatkę ze sznurka

Podczas robienia moskitiery musisz określić szerokość, jaką chcesz uzyskać, a następnie zmierzyć i przyciąć długość sznurka. Musisz się upewnić, że sznurek jest ciasno nawleczony bez zanurzania się w środku. Następnie należy wyciąć dodatkowy sznurek, aby podwoić ostateczną długość siatki. Na przykład, jeśli chcesz zrobić 6′ x 6′ netto, będzie wyciąć sześć 6′ gwoździ i użyć kawałek krzyżowy sznurka, który rozprzestrzenia się nad pierwszym sześć. Następnie wytnij każdy kolejny sznurek na długość 12′.

Następnie owiń sznurek wokół czółenka, tak aby był przywiązany do innej szpuli. Odetnij znaczniki węzłów od sznurka. Połóż go płasko na czółenku. Zapętl roboczy koniec wokół środkowego kołka. Powtórz ten proces dla wszystkich czterech rogów. Kiedy wszystkie pętle są ciasne, masz gotową siatkę! To takie proste! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zrobić siatkę, możesz obejrzeć film poniżej.

Jeśli chcesz zrobić długą siatkę, możesz użyć metody czółenkowej. Dzięki czółenku o wiele łatwiej jest zawiązać długą siatkę. Możesz związać pojedyncze nitki razem na linii podstawy, upewniając się, że podwoisz szerokość sznurów dla każdego rzędu. Upewnij się, że używasz metalowego szydełka o długości od jednego do dwóch mm, ponieważ drewniane haczyki są kruche i mają tendencję do łatwego łamania się.

Siatka jest przydatna do wielu różnych celów. Możesz użyć jej do przenoszenia małych przedmiotów, takich jak mapa lub artykuł, a nawet użyć jej do uprawiania sportu. Tylko upewnij się, że używasz innego kolorowego sznurka, aby twoja siatka była bardziej interesująca. Jeśli chcesz mieć siatkę, która będzie trwała całe życie, możesz ją zrobić nawet z małym budżetem. Zrób więc siatkę na własny użytek. Możesz użyć siatki sznurkowej do przenoszenia małych przedmiotów, a nawet siatki sportowej, jeśli próbujesz konkurować w wydarzeniu.

Następnie umieść wskaźnik pod pętlą sznurka. Wskaźnik powinien znajdować się pod węzłem sznurka najbliżej Ciebie. Następnie przeciągnij czółenko przez pętlę. Powtarzaj procedurę, aż sznurek będzie napięty. Kiedy siatka jest gotowa, możesz wymienić przymiar. Przymiar powinien być umieszczony w tym samym miejscu, w którym umieściłeś go początkowo. W ten sposób uzyskasz równomierną wielkość siatki.

Złóż pierwszą nitkę sznurka w kształt trójkąta. Kontynuuj to, aż trzecia nitka znajdzie się w tym samym miejscu, co druga nitka. Kontynuuj w ten sposób, aż zużyjesz cały sznurek w rzędzie. Po zakończeniu rzędu, zwiąż dwie ostatnie nitki razem węzłem overhand. Możesz dodać drugi rząd, jeśli chcesz, ale węzeł będzie nadal widoczny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *