Jak zrobić węzeł na nitce

Wiele razy słyszałeś pojęcie „węzeł”, ale co ono tak naprawdę oznacza? Węzeł to prosta pętla utworzona z pojedynczej nici lub sznurka. Używając pary rąk, możesz skręcić końce nici, aby stworzyć węzeł. Aby zacząć, trzymaj jeden koniec nici między kciukiem i palcem wskazującym lewej ręki. Teraz ściśnij mocno nitkę między tymi dwoma palcami.

Następnie zrób mały węzeł w pobliżu igły. Ten węzeł zapobiegnie przesuwaniu się igły wzdłuż nici. Upewnij się, że dwa końce nici są schowane razem przy igle. Przeciągnij drugi koniec nici do góry i nad główną częścią nici. Przeciągnij drugi koniec przez okrąg utworzony przez główną nitkę. Powoli przeciągnij drugi węzeł nad pierwszym. Na koniec zawiąż drugi węzeł wokół pierwszego, trzymając igłę blisko nici.

Po owinięciu nici wokół igły, umieść drugi koniec pod igłą. Następnie owiń drugi koniec nici wokół igły. W ten sposób powstanie pętla, którą można mocno skręcić. Następnie pociągnij mocno za nitkę, jednocześnie ściągając igłę. Jeśli nie wiesz, jak zrobić węzeł, obejrzyj tutorial w formie slajdów wideo. Jeśli nie masz pewności, dostępny jest również samouczek fotograficzny.

Inny prosty węzeł można wykonać, biorąc nitkę, która jest wiązana i przeprowadzając igłę przez pętlę. Kiedy nić jest już owinięta wokół igły, należy ją zacisnąć, złożyć przez środek, a następnie zszyć. Ten ścieg jest często używany do szycia, ponieważ jest bardziej bezpieczny niż węzeł z pojedynczą pętlą. Ten ścieg jest również nazywany ściegiem tack. Będziesz potrzebował kilku nitek do udanego ściegu tackingowego.

Dodanie węzła do nici jest jednym z najważniejszych aspektów szycia. Kluczowe jest stworzenie mocnego węzła na początku sesji szycia i na końcu rzędu haftu. Zawsze zbliżaj ogonek nici do czubka igły zanim zaczniesz szyć. Owiń ogonek kilka razy, aż uzyskasz dobry węzeł. Im więcej owijek zrobisz, tym mocniejszy będzie węzeł.

Innym sposobem na nawleczenie igły jest lizanie końca nici. Lizanie końca nici pomoże utrzymać włókna z separacji. Co więcej, lizanie końca nici pomoże utrzymać włókna razem. Jeśli nie jesteś wygodny w nawlekaniu nici, możesz kupić igły o różnych rozmiarach. Gdy masz już idealną igłę, możesz przystąpić do zszywania tkaniny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *